Villa Fannyhof enne restaureerimise algust, 2021. a talv

Ornamentide rohkus on väljakutse restauraatorile!

Restaureerimise kava näeb ette algupäraste detailide hoolikat taastamist. Nii saavutatakse Villa Fannyhof'i arhitektuuri ajalooline hiilgus ja kvaliteet.

Sügis 2021

Maja välisfassaad hakkab ilmet võtma. Nagu piltidelt näha, on villa ornamendid hoolikalt taastatud. Värvilahendus on valitud algupärasele võimalikult lähedane. Maja "pärliks" kujuneb tornikamber.

Talv ja kevad 2022

Villa Fannyhof liigub hoogsalt valmimise poole. Vanade kuuride ja pesuköögi asemele kerkib kõrvalhoone, piltidelt on näha, millise kvaliteediga seda ehitatakse. Sisetööd hakkavad jõudma varsti etappi, kui siseviimistlejad saavad käed külge lüüja. Ajaloolist hõngu proovime säilitada, peamajas me ju ei ehita vaid restaureerime.

Kevad 2022, aprill-mai

Tööd käivad ja ka Haapsalu linn hoolitseb selle eest, et Villa Fannyhofi sissepääs avamise päevaks oleks korralikult asfalteeritud. Meie kõrvalhoone ehitus käib täistuuridel. Kohe-kohe on karp kinni ja ongi käes aeg sisetöödega alustada. Peamajas on lõpetamisjärgus keldrikorrusel asuvad personaliruumid. Ajaloolised detailid ootavad restaureerijate viimast lihvi. Töömehed on paigaldanud ka juba esimese teleka.
Tööd Villa Fannyhof's liiguvad finiši poole. Peamajas on esimestes tubades paigaldatud köögid, kohe-kohe on toad möbleeritud. Üldruumides on käsil viimased viimistlused. Linnapea Salong, kus huvilistel on võimalik korraldada tasuta näitusi-kontserte, on varsti valmis. Ja sirelid...need otsekui tervitavad meid oma õiterohkusega, trotsides külma kevadet ja näidates meile eeskuju — kõikide raskuste kiuste, tuleb see, mis tulema peab. Kena ja varsti kõigile avatud...meie Fannyhof!

Suvi 2022, juuni

Villa Fannyhof on lõpusirgel vaatamata maailma vaevavatele logistikaprobleemidele. Me seljatame kõik raskused ja varsti lööme uksed valla. Järgmised köögid on peaaegu paigas, sanitaartehnika ootab kasutajaid. Toad hakkavad ükshaaval täituma eluks vajalike mööblitükkidega. Sirelid on küll oma efemeersel iluhetkel juba minna lasknud, kuid suvi ju kestab ja varsti saame imelist Haapsalu suvevaibi üheskoos nautida.

Juuli 2022 — esimesed korterid valmis!

Juulis 2022 valmisid esimesed peamaja korterid. Esimesed külastajad ka juba ööbinud ja nagu booking.com meile pajatab, on nad saadud kogemusega väga rahul! Palju on veel teha, et kogu kompleks valmiks, kuid finiš ei ole enam kaugel.

September 2022 — projekt on lõppenud. Siin ta on, Villa Fannyhof oma hiilguses!

Villakompleks on valmis. Kokku on täielikult renoveeritud 3 maja — omanäolise tornikambriga peahoone ning 2 hoovimaja. Stuudiokorterid, mis on barjäärivabad, ja seega ratastoolisõbralikud, asuvad modernses hoovimajas, vaikses sisehoovis. Uusehitises asub ka saunastuudio, mis mahutab saunalavale kuni viis inimest ning magama heita saavad kaks. Parkimine on sisehoovis ning magamistoad asuvad valdavalt vaikse sisehoovi poolsetes külgedes. Kahes restaureeritud hoovimajas asuvad ruumikad korterid, neist kaks on kahekorruselised. Peamajas asub konverentsiruum firma ürituste läbiviimiseks — koolitused, seminarid jms. Peamaja esimesel korrusel asuv Linnapea Salong on avatud linnarahvale loominguliseks tegevuseks — näitused, muusikaõhtud ning huviringid on siis oodatud ning seda tasuta! Aga mis siin ikka pikalt kirjutada, kui et...oma silm on kuningas ja tulge julgelt kaema-proovima! Proovige järele, kuidas on ööbida nagu saks!